Bytová poli tika. časť I.

Autor: Svetlana Filipová | 26.4.2011 o 7:30 | (upravené 26.4.2011 o 10:35) Karma článku: 5,90 | Prečítané:  855x

Reklamy na magicky nízke percentá zatratene dlhého splátkového hypo-kalendára môžu byť aj vtipne moderné aj retro-rozprávkové, ale pracujúcemu plebsu s občianskymi právami a slobodami z nich môže byť do šťastného smiechu len poťažme.

Začínate život s tabula rasa, t.j. bez dedičstva, vena, (ne)legálneho lupu, či výhry v lotérii? Výhľady sú tak báječné ako z mostíka na Štrbskom plese, že? Ak sa z neho pustíte do preteku o dôstojný život, ale prepísknete rýchlosť, Váš úsmev z tváre prudkým nárazom pri páde zmizne vo Vašej ..... .

Tak a tamtiež môže zmiznúť vidina vlastnej nehnuteľnej spokojnosti. Nízke percentá Vám magicky odkrajujú 40-50-60-70-80-90-99 % z platu a v horšom prípade ho hltia celý a stále nestačí. Netýka sa to len príjmov, z ktorých sa nekrája. Ich príjemcovia v banke pred svedkami totiž priznali, že nestačia ani na chleba s nájmom. Tak potešenie splácať nízke percentá im banka nedopriala. Napriek 365 reklamným prísľubom denne.

vecernicek.jpg

Ale keby sa aspoň bolo na koho hnevať za tú mágiu.

Banky? Krivo obvinené. Nevinné. Lebo skutočne nemajú nástroje na ovplyvnenie sociálnej a bytovej politiky štátu, podnikateľského prostredia a príležitostí v krajine. Môžu za to, že môžu pomôcť a dať cash? A ešte k tomu musia tak dlhoúžerne čakať, kým im ich pomoc (+ 100%) bude vrátená. Altruistky Anky.

Štát? Oslobodený. Pre nedostatok dôkazov. Tými utopickými nástrojmi disponuje ledaže písané právo. A akáže bytová poliTIKA, keď ľud volal po demokracii?! Trh všetko vyrieši, zamestnávatelia stvoria prácu za super plácu a banky každému podarujú svoje hyp-hyp-hurá a úvery. Zvyšok už dobrovoľne zariadia developeri.

A čo by si sa stalo, keby štát pre nelúpiacich a pracujúcich občanov začal stavať sám? Stanovisko vládnucej nevlády: „To by nefungovalo. Vracať tým, čo dávajú. Na to nedá ani únia."

Napriek garancii prezumpcie neviny, vinovatý je teda sám človek - tabula rasa. Aj keď počúval, študoval, pracuje a nelúpi, rasa nerasa, na nehnuteľnú tabulu nemá.

Na rozdiel od rasy nerasy, ktorá (ne)počúva, (ne)študuje, (ne)pracuje a (ne)lúpi. Aby ešte viac nezdivela, tak jej  tabulu radšej navrhnú, postavia a skolaudujú. Potom už len v prime-time odovzdajú kľúče od príbytku postaveného z pozitívnej diskriminácie za fondy EÚ. A tú krimináciu (vrátane čerpanej sociálnej podpory) v záujme mieru v štáte (zatiaľ) naživo sledujú a podporujú pracujúci nielen z tohto štátu. Tzv. daň vďaky pracujúcej väčšiny pre menšinu-čoskoro väčšinu, ktorá pre svoje tradície pracovať nemôže. Utláčanú, ponižovanú, podupanú na právach a slobodách.

Splácať vlastné a dotovať cudzie. Hľa, cesta prosperity, mieru a nediskriminácie!

chajda.jpg

eurofondy.jpg

 

Sve.filipova,

ktorá odkazuje, že napísané treba brať s rezervovanou rezervou patriacej k slobode prejavu a rôznym podobám sati(ne)humoru. Ak je niekto dotknutý, či pohoršený, nech príjme úprimné ospravedlnenie a zohľadní možnosti autorky limitovanej jej vlastným ordinary casual wannabe intelektom.ženským a rozpočtom. Ako veriaca neviery stále verí. V rovnosť šancí. Nediskrimináciu. V nehnuteľnú spokojnosť. Všetkých. Aj tých pracujúcich.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Astronautka z NASA: Pocit úžasu s vami ostane aj na Zemi

Ako vyzerá tréning a ako sa astronauti pripravujú na zlyhania.

ŠPORT

Tím Velez-Zuzulovej je sklamaný, Slovenská lyžiarska asociácia o ňu nejaví záujem

Slovenská lyžiarka už má za sebou úspešnú operáciu.


Už ste čítali?